Microsoft Azure

Co je Microsoft Azure? Stručně řečeno je to cloudová platforma Microsoftu: rozšiřující se kolekce vzájemně se doplňujících služeb – výpočetní kapacita, úložiště, síťové funkce a aplikace – díky kterým můžete postupovat rychleji, zvládnout víc a ušetřit peníze. Ale to bychom zůstali jenom na povrchu.

Víme, proč využíváme Microsoft Azure

  • PLATÍTE POUZE ZA TO, CO POUŽÍVÁTE. MĚŘENÍ ČASU PROBÍHÁ PO MINUTÁCH
  • SLUŽBY MICROSOFT AZURE S MAXIMEM MOŽNÝCH CERTIFIKACÍ
  • ZRYCHLETE NASAZOVÁNÍ NOVÝCH APLIKACÍ A ZVYŠTE JEJICH SPOLEHLIVOST
  • SNADNO NAVÝŠÍTE VÝKON PŘI PROVOZNÍCH ŠPIČKÁCH
  • SPLŇUJETE POŽADAVKY BEZPEČNOSTNÍCH POLITIK
  • NEMUSÍTE ŘEŠIT NÁKLADY NA PROVOZ A SPRÁVU HARDWARE
  • SNIŽTE NÁKLADY A ZÁROVEŇ ZVYŠTE BEZPEČNOST VAŠICH DAT
  • GLOBÁLNÍ FYZICKÁ INFRASTRUKTURA
  • ŽÁDNÉ POŘIZOVACÍ NÁKLADY

Řešení s využitím cloudových služeb Microsoft Azure

IaaS a PaaS

Microsoft Azure je jediná významná cloudová platforma hodnocená společností Gartner jako špička jak v oboru infrastruktura jako služba (IaaS), tak i platforma jako služba (PaaS). Díky této účinné kombinaci spravovaných a nespravovaných služeb můžete dosahovat bezkonkurenční produktivity vytvářením, nasazováním a spravováním aplikací libovolným způsobem, který vám vyhovuje.

Hybridní použití

Někteří poskytovatelé cloudu vám dají vybrat mezi datovým centrem a veřejným cloudem. U Microsoft Azure to neplatí. Naše hybridní cloudová řešení prověřená v podnikovém nasazení vám poskytují to nejlepší z obojího a rozšiřují vaše možnosti v IT bez dalších složitostí navíc. Díky Azure budete mít ukládání, zálohování a obnovu dat efektivnější a ekonomičtější. Je taky jednodušší vytvářet aplikace, které fungují místně i v cloudu.

Otevřenost a flexibilita

Microsoft Azure podporuje všechny operační systémy, jazyky, nástroje a architektury – od Windows po Linux, od SQL Serveru po Oracle, od C# po Javu. Díky Azure máte to nejlepší z ekosystémů Windows a Linuxu na dosah ruky, a můžete tak vytvářet skvělé aplikace a služby, které fungují na všech zařízeních.

Vždycky v provozu, vždycky dostupný

Budete sdílet stejnou platformu testovanou pro podnikové nasazení, která je základem pro Skype, Office 365, Bing a Xbox. Azure nabízí smlouvu SLA zaručující 99,95% dostupnost, nepřetržitou podporu a neustálé sledování stavu služeb. Proto dnes na Azure spoléhá víc než 57 % společností z žebříčku Fortune 500. Naši zákazníci dělají spoustu zajímavých věcí, od živého streamování olympijských soutěží až po online hry pro víc hráčů.

Ekonomika a škálovatelnost

Microsoft Azure můžete podle potřeby rychle škálovat směrem nahoru nebo dolů, takže platíte jenom za to, co využijete. Díky účtování po minutách a našemu závazku vyrovnat se cenám konkurence u oblíbených infrastrukturních služeb, jako jsou výpočetní výkon, úložiště a šířka pásma, vždycky dostáváte nejlepší poměr cena/výkon.

Všudypřítomnost

Microsoft Azure běží na rozšiřující se globální síti datacenter spravovaných Microsoftem v 19 oblastech. Díky tomu získáte širokou škálu možností pro spouštění aplikací a jistotu, že vaši zákazníci budou mít vždycky k dispozici skvělý výkon. Azure je první nadnárodní poskytovatel cloudu v pevninské Číně a pokračuje v expanzi do nových oblastí na celém světě.