Perfektní kondici a maximální výkon Vaší databáze zajistí umělá inteligence

Azure SQL Database nabízí funkci, která pomocí umělé inteligence zvýší její výkon. Mechanismus se učí od dalších databází v Microsoft Azure, kdy sleduje chování uživatele a monitoruje výkon aktivních úloh. Na základě těchto poznatků se snaží hledat nová řešení a následně uživateli navrhuje, jak práci s databází vylepšit a optimalizovat její výkon.

Návrhy si může uživatel prohlédnout, v případě zájmu je aplikuje, v opačné situaci je zamítne. Po zamítnutí návrhu se systém bude snažit najít další řešení, dokud uživatel funkci úplně nevypne. Výhodou funkce je, že je plně bezpečná pro výkon a uživatele při práci nijak neomezuje. Čím déle funkce s umělou inteligencí běží, tím kvalitnější návrhy by měla poskytovat.

Azure - SQL database

Funkce je zdarma, pro maximální využití databáze Vám s nastavením rádi pomůžeme. Následně pak můžete návrhy ovládat a hodnotit sami. Je důležité také zmínit, že se tato možnost týká pouze Microsoft software databází SaaS (Software as a Service).

Mechanismus lze nastavit více způsoby, záleží, jakou míru kontroly uživatel vyžaduje. V nabídce je možnost, kdy se návrhy po souhlasu uživatele automaticky aplikují do databáze, ale lze využít i manuální aplikaci. Tu lze provést pomocí webu Azure portal či pomocí skriptů a nástrojů, které si uživatel sám vybere.

Využití AI můžeme brát jako takový pohled zvenčí – umělá inteligence zkoumá naše pracovní kroky, chování v databázi a hledá možnosti odstranění tzv. slabého místa, které brání maximální efektivnosti práce v systému.

V případě zájmu či dotazů k nastavení nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Zdroje: Microsoft.com