Proběhla historicky první Expedice Praděd 2016 se zákazníky!

Letos v září jsme odstartovali historicky první ročník Expedice Praděd 2016


Tým AXIOM PROVIS Int. se chtěl více seznámit s našimi zákazníky a společně si užít i neformální výlet. Proto jsme letos zorganizovali historicky první ročník Expedice Praděd, který proběhl jako víkendová akce v okolí Pradědu v Jeseníkách.

Celou Expedici jsme zahájili procházkou v Karlově Studánce, odkud jsme pokračovali údolím Bílé Opavy směrem na samotný vrchol nejvyšší hory Jeseníků. I když byla celá trasa tentokrát poměrně náročnou procházkou, všichni jsme to zvládli s přehledem a užili si poslední sluníčko letošní sezóny.

Už od rána nám přálo hezké počasí a i přes špatnou předpověď počasí se nakonec vše vydařilo a nepřišel ani mráček.

Celá trasa je přehledně označená a vede upravenou pěšinkou stále do kopce. Ale stálo to za to, protože díky tomu jsme viděli spoustu krásných vodopádů a prošli se po dřevěných lávkách přímo nad tekoucí vodou.

Další přestávku jsme udělali na chatě Barborce, kde vaří výborné borůvkové knedlíky. I když to ještě nebyl úplný konec trasy, tak jsme naše turistické úspěchy oslavili ohnivou vodou, zvanou „Pradědovka“.

Z Barborky je trasa na Praděd už po upravené cestě o hodně jednodušší, a proto jsme tam vyběhli za chviličku. Dali jsme vrcholový výjezd na rozhlednu, společnou vrcholovou fotku a utíkali zpět za ostatními, kteří si tento výhled nechali ujít.

První ročník Expedice se povedl a těšíme na opakování v příštím roce!