UniCredit Fleet Management, s.r.o.

UniCredit Fleet Management, s.r.o. – správa vozového parku bez starostí s leasingovým řešením OneCore pro Microsoft Dynamics NAV

UniCredit Fleet Management, s.r.o. nabízí operativní leasing pro firemní klientelu, tzv. operativní full service leasing osobních a užitkových automobilů do 3,5 t. Operativní leasing poskytuje plné financování vozového parku, řešení každodenních problémů s jeho správou a úsporu nákladů na administrativu.

OneCore – řešení šité na míru procesům operativního leasingu a fleet management

AXIOM PROVIS Int., byl zvolen jako partner skupiny UniCredit Group pro Českou a Slovenskou republiku na základě zkušeností s implementacemi Microsoft Dynamics NAV a vlastním oborovým řešením OneCore pro Microsoft Dynamics NAV. Microsoft Dynamics NAV nahradil ve společnosti původních 16 systémů, které zajišťovaly veškeré procesy. Téměř celá agenda tak byla postavena na jedinou platformu podpořenou specializovaným řešením OneCore pro finanční a leasingové služby.

OneCore je oborovým řešením, které je postaveno na platformě Microsoft Dynamics NAV a je zaměřeno na specifické požadavky odvětví finančních služeb a leasingu (finančního i operativního), půjček, úvěrů a pojištění. Toto řešení představuje podporu pro typické procesy leasingové nebo úvěrové společnosti od udání ceny až po ukončení leasingové či úvěrové smlouvy. OneCore společností Microsoft certifikovaným řešením (CfMD – Certified for Microsoft Dynamics) a je tedy plně integrován v rámci Microsoft Dynamics NAV. Řešení OneCore, stejně jako Microsoft Dynamics NAV, má jednotné uživatelské rozhraní. OneCore nabízí uživateli možnost soustředit se na klíčové oblasti svého podnikání. Absolutní integrace prodejců a úvěrových poradců s novými obchodními případy zajišťuje, že mohou být generovány strukturovaně, rychle a pružně.

„OneCore zapadá do celkového konceptu a díky faktu, že vše běží na stejných platformách, se správa systému stala jednodušší.“

Kristián Mihálik, UniCredit Leasing, a.s.

Operativní leasing a fleet management jako součást core systému

Operativní leasing a fleet management je nedílnou součástí produktového portfolia a proto bylo logickým rozhodnutím jej prostřednictvím OneCore propojit s Microsoft Dynamics NAV, sjednotit platformy a nahradit tak původní systém. Celá implementace trvala přibližně 10 měsíců a byla velmi náročná jak pro uživatele, tak společnost samotnou. Díky objemu dat bylo nutno vše nastavit a otestovat pomocí vybraných testovacích scénářů, které se museli co nejvíce shodovat s reálnými procesy UniCredit Fleet Management, s.r.o.

Lepší dostupnost informací – hlavní benefity systému

  • Správa systému se velice zjednodušila sjednocením do jedné společné platformy. Díky plné kompatibilitě Microsoft Dynamics NAV a OneCore jsou všechny procesy postaveny na stejných principech a jednotném uživatelském prostřední.
  • Veškerá data jsou dostupná na jednom místě a není tak nutno je složitě získávat a ukládat do data warehouse.
  • Zálohování systému je opravdu jednoduché a rychlé.
  • Vše zapadá do jednoho společného konceptu.
  • Snížily se náklady na správu systému a především servisní poplatky, které bylo v minulosti nutno platit za 14 souběžně jedoucích systémů.