Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj v Microsoft Dynamics NAV

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Tvůrce aplikací a vývojář řešeníTvůrce aplikací a vývojář řešení

Umožňuje změnit obchodní pravidla a speciální výpočty, které jsou prováděny na pozadí. Obchodní pravidla a speciální výpočty jsou definovány v C/AL (aplikační jazyk C/SIDE). Ačkoli tato granule zahrnuje přístup k C/AL, neumožňuje přístup k existujícímu kódu C/AL, který aktualizuje tabulky chráněné proti zápisu (například zaúčtování). Pomocí tvůrce aplikací můžete vytvořit zcela nové oblasti funkčnosti pro vaši aplikaci, což vám umožní přizpůsobit řešení Microsoft Dynamics NAV celé organizaci.

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Návrhář stránek, sestav a tabulekNávrhář stránek, sestav a tabulek

Návrhář stránek umožňuje změnit stávající stránky (okna zobrazená na obrazovce pro zadávání dat a dotazy na data) a vytvořit 100 objektů stránek. Pomocí návrháře sestav můžete naopak změnit existující sestavy a vytvořit 100 nových objektů sestav. Můžete vytvářet zcela nové sestavy nebo zkopírovat stávající sestavu a použít ji jako výchozí bod. Každá sestava v rámci řešení Microsoft Dynamics NAV je vytvořena pomocí tohoto nástroje, a proto ji lze snadno přizpůsobit.

 Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Objekty a aplikaceObjekty a aplikace

Mezi objekty a aplikace informačního systému Microsoft Dynamics NAV řadíme: procedury, sestavy, tabulky, objekty a stránky.

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Rozšířené dimenzeRozšířené dimenze

Tato granule rozšířené dimenze poskytuje možnost používání neomezených dimenzí při transakcích ve všech knihách. Všechny dimenze si můžete pojmenovat podle potřeb firmy. Kromě neomezeného počtu dimenzí tato granule zahrnuje pokročilé funkce dimenzí, které vám umožní nastavit pravidla pro to, jak kombinovat dimenze s hodnotami dimenzí. To vám pomůže řídit využívání dimenzí a zvyšuje spolehlivost výstupu na základě dimenzí.

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Více měnVíce měn

Umožňuje v celém systému spravovat více měn, včetně závazků a pohledávek, sestav věcných položek, zdrojů a skladových položek a bankovních účtů (při integraci s granulemi Řízení hotovosti). Pomocí granule více měn můžete například provádět převod měny podle směnných kurzů, které jsou uloženy a udržovány v tabulce směnných kurzů. Dále můžete pomocí možnosti Úprava směnného kurzu upravit pohledávky a závazky a zaúčtovat nerealizované zisky / ztráty do věcných položek.

Reporting, analýzy, konfigurace a vývoj: Další granuleDalší granule

Microsoft Dynamics NAV nabízí celou řadu granulí, které podporují místní procesy a postupy. Jsou to dále například: kód příčiny, licence za databázi (SQL Server), rozšířený text, intrastat, fronta úloh, časový rozvrh apod.

Máte dotazy nebo chcete více informací ohledně Microsoft Dynamics NAV a jeho implementaci? Napište nám: